• Herpetofauna

    Met de term herpetofauna worden amfibieën en reptielen bedoeld. Deze dieren stellen hoge eisen aan hun leefomgeving en zijn daarom goede graadmeters voor de kwaliteit van het milieu. In Nederland komen 16 soorten amfibieën en 7 reptielsoorten voor. Alle soorten amfibieën en reptielen zijn beschermd inzake de Flora- en faunawet.

    Bureau Viridis kan de volgende onderzoeken betreffende de amfibieën verrichten:

    • Gebiedsdekkende inventarisaties van leefgebieden van amfibieën. Om inzicht te verkrijgen welke soorten in een gebied voorkomen en waar ze verblijven wordt het gebied meerdere keren, zowel overdag als 's nachts, bezocht.
    • Poelinventarisaties. Hierbij worden voortplantingswateren geïnventariseerd.  De wateren worden meerdere keren per jaar, zowel overdag als 's nachts bezocht.

    Bureau Viridis verricht de volgende onderzoeken met betrekking tot reptielen:

    • Gebiedsdekkende inventarisaties, deze onderzoeken geven een goed beeld van de verspreiding van de soorten en aantallen.
    • Monitoring. Hierbij worden bepaalde trajecten meerdere keren per jaar onderzocht op de aanwezigheid van reptielen. De gegevens worden gebruikt voor vergelijkingen tussen (deel)gebieden, maar ook voor vergelijkingen in de tijd.

    Voorbeelden van enkele projecten die door Bureau Viridis zijn uitgevoerd:

    • Opstellen van een actieplan voor kamsalamander en ringslang voor de Gelderse Vallei.
    • Opstellen van soortbeschermingsplannen voor ringslang en kamsalamander in de provincie Utrecht.
    • Monitoring van zandhagedissen op de Vlasakkers en Stichtse Rotonde in Amersfoort. Bovendien zijn aanbevelingen met betrekking tot het beheer van de heidevegetaties opgesteld.
  • Creatief, flexibel, doelgericht